Data premiery: 2010

Tracklista:

CD 1

1. ATB — Twisted love
2. George Acosta feat. Fisher — Love rain down
3. Shogun feat. Susie — Come with me
4. Dash Berlin with Cerf, Mitiska & Jaren — Man on the run (Nic Chagall remix)
5. Filo & Peri feat. Audrey Gallagher — This night (Max Graham remix)
6. Amurai feat. Rough Duchess — Infinity
7. Amex — Closer
8. Andy Duguid feat. Leah — Miracle moments
9. Julie Thompson — Shine (JPL & George Hales remix)
10. Ruben de Ronde — Forever in our hearts (Danny Chen Remix)
11. Skytech — Rocket science
12. Shipstad & Warren — I’m never alone
13. Juventa — Only us

CD 2

1. Sneijder — Away from here (Arty remix)
2. Disfunktion — Magna
3. EDX & Tamra Keenan — Out of the rain (Sebastian Krieg & Roman F. Arena mix)
4. Phil Fuldner — Spyderman
5. Tim Berg, Oliver Ingrosso, Otto Knows — Itrack
6. The Thrillseekers — Synaesthesia (Vegas Baby! remix)
7. Josh Gallahan — Sunday Afternoon
8. Soarsweep — Madarika beach
9. Marsbeing — Open your eyes
10. Schodt — You & me
11. Tom Fall & Somethings Good — Reflections (Sundriver remix)
12. T.O.M. — Monsoon (Jason van Wyk remix)
13. Ferry Tayle — The Prestige (Temple One pres. Casa remix)
14. Matt Millon — Tattoo

CD 3

1. ATB — Ecstasy (Special US intro mix)
2. Max Graham feat. Ana Criado — Nothing Else Matters (Aly & Fila remix)
3. Oliver Smith — Cirrus
4. Alex Bartlett feat. Anthya — Touch the sun (Duende dub remix)
5. Luminary — Amsterdam (Smith & Pledger remix)
6. Akesson — Perfect blue
7. Rusch & Murray — Epic (Above & Beyond remix)
8. Andain — Beautiful things (Gabriel & Dresden unplugged mix)
9. First State feat. Anita Kelsey — Falling
10. Signalrunners & Julie Thompson — These shoulders (Oliver Smith remix)
11. Sundriver — Feel (Nitrous Oxide remix)
12. Above & Beyond vs. Andy Moor — Air for love

-

Recenzje użytkowników

-

Kamil / TORUŃ (założyciel i twórca www.atb-music.com.pl)

Kompilację The DJ 6 – In The Mix z całą pewnością możemy nazwać bardzo kontrastowym wydaniem. To właśnie w niej znajdziemy wiele świetnych diamentów pośród wielu naprawdę nieznaczących utworów. Słuchając ich przez pełne sześć minut możemy odnieść wrażenie, że tak naprawdę nic się nie wydarzyło. Odbiorca jakby nie odnalazł w nim przysłowiowego refrenu i motywu przewodniego. My jednak skupimy się tylko na tej pierwszej części i postaramy przedstawić wyłącznie najlepsze przykłady muzyki elektronicznej, która potrafi przenieść nas w zupełnie inny wymiar rzeczywistości. Najnowsze wydanie zawiera 3x płyty CD, niestety materiał na nich zawarty zawiera wiele dublowanych utworów (z poprzednich serii The DJ).

Produkcję otwiera bardzo dobrze przyjęty singiel Twisted Love, który doczekał się już świetnego teledysku. Wersja albumowa jest jednak zdecydowanie bardziej klubowa, przez co tradycyjnie dłuższa. Pod względem brzmienia przypomina chociażby L.A. Nights z albumu Future Memories. Kolejnym przyzwoitym utworem jest Filo & Peri feat. Audrey Gallagher — This Night (Max Graham Remix). Ciekawe brzmienie może także zaoferować Andy Duguid feat. Leah — Miracle Moments. Występują w nim w tle nawet charakterystyczne elementy cymbałek, które są znakiem rozpoznawczym ATB. Zwłaszcza z początków jego kariery w postaci utworów 9 PM (Till I Come), Don’t Stop.

Kolejne dobre relaksujące dźwięki dostarczą nam Julie Thompson – Shine (JPL & George Hales Remix) z kapitalnym (można by rzecz pozytywnym i motywującym do działania) refrenem oraz Ruben De Ronde — Forever In Our Hearts (Danny Chen Remix). Ten drugi zdecydowania bardziej sprawdza się w roli relaksującej. Za mistrzostwo elektroniki możemy zaś uznać Juventa — Only Us. Znakomite ułożone proste brzmienia w tym wypadku naprawdę potrafią zdziałać cuda. Słuchacz naprawdę przenosi się w inny, muzyczny wymiar. A oto przecież w tym wszystkim chodzi. Następne pozycje przyniosą nam dużo bardziej dynamiczne brzmienia, za które przecież tak lubimy serię The DJ – In The Mix.

Tak właśnie jest w przypadku Sneijder — Away From Here (Arty Remix). Śmiało możemy go nazwać pierwszym hitem, który znaliśmy jedynie z wcześniej zaprezentowanego wycinku o nazwie Minimix. Dokładnie to samo możemy powiedzieć o EDX & Tamra Keenan — Out Of The Rain (Sebastian Krieg & Roman F. Arena Mix). Tutaj również mamy do czynienia z przebojem dobrze znanym z fragmentu Minimix. Na uwagę zasługuje również Josh Gallahan — Sunday Afternoon. Jednak w jego przypadku to już jest tradycja, że tylko dobre utwory trafiają na krążki The DJ wydawanych pod szyldem ATB. Ciekawy gatunkowo jest również Ferry Tayle — The Prestige (Temple One Pres. Casa Remix). W przypadku tego artysty również jest to już tradycja. Mieszanka elektroniki i klawiszów spowodowała powstanie naprawdę dobrego utworu.

Jeśli natomiast mówimy o ATB — Ecstasy (Special US Intro Mix) to na uwagę zasługuje jedynie ciekawy i mistyczny wstęp. Resztę już bardzo dobrze znamy z wersji Club Mix. Na miano kolejnego już murowanego hitu z całą pewnością może zasłużyć Max Graham Feat. Ana Criado – Nothing Else Matters (Aly & Fila Remix). Przypadnie on do gustu już po pierwszym przesłuchaniu wszystkim miłośnikom szybkich, elektronicznych brzmień. Gdy słuchaliśmy Luminary — Amsterdam (Smith & Pledger Remix) mieliśmy nieodparte wrażenie, że właśnie gra polski DJ Adam Nickey. Dokładnie te same brzmienia, jakie charakteryzują tego artystę (zwłaszcza piszczące elementy klawiszy) znajdziemy w tym właśnie utworze. Być może to właśnie on brał duży udział w jego produkcji.

Nie zmienia to faktu, że mamy do czynienia z ponad przeciętną produkcją tego tracku. Ostatnią dobrą pozycją, którą znaleźliśmy na The DJ 6 było Signalrunners & Julie Thompson — These Shoulders (Oliver Smith Remix). Ucieszy ona zwłaszcza miłośników dźwięków rodem z dalekiego wschodu. Dokładnie takie obrazy podsuwa nam nasza wyobraźnia gdy słuchamy tego właśnie utworu (rejony starożytnych świątyń tajlandzkich, czy też chińskich). Dużym minusem kompilacji jest naprawdę spora liczba powtórek z minimalnymi remixami (lub wcale), które znaliśmy z poprzednich DJ-skich wydań ATB. Mimo tej niedogodności wciąż znajdziemy na nim wiele naprawdę świetnych i fenomenalnych utworów.

Luminary — Amsterdam (Smith & Pledger remix)