3-ciekawostkiCzy wiesz, że to najlepsze określenie tego działu. Będziemy na nim prezentować ciekawostki muzyczne związane oczywiście z twórczością tego niemieckiego artysty.

-atb-tekstw teledysku Hold You występuje w tle największego klubu na świecie Privilege, mieszczącego się na malowniczej dobrze znanej wyspie Ibiza niedaleko wschodnich wybrzeży Hiszpanii.

-atb-tekstw teledysku Humanity licznie nawiązuje do Polski, a dokładniej hali Arena oraz pobliskich okolicznych poznańskich ulic.

-atb-tekst na swoim albumie Movin’ Melodies prezentuje liczne nawiązania do lotnictwa, najprawdopodobniej ma to związek z dużą pasją oraz licencją pilota, która posiada ten niemiecki DJ i producent.

-atb-tekst i jego utwór No Fate z drugiego krążka albumu Trilogy jest łudząco podobny do singla formacji Scooter z lat 90-tych, to właśnie dlatego, tytuł ma taką samą nazwę.

-atb-tekst na drugim planie okładki albumu Future Memories wyraźnie nawiązuje do nowoczesnej architektury wysokich wieżowców, być może ma to związek z miastem Dubaj, w którym to właśnie znajduje się najwyższy budynek na świecie Burj-Dubai i w tym słynnym już mieście miał już okazję koncertować, podczas którego został zresztą nagrany teledysk do utworu Wrong Medication.

-atb-tekst w utworze Cabana Moon z albumu Addicted To Music, nawiązuje najprawdopodobniej do jednej ze swoich licznych podróży po świecie, w tym przypadku słynej plaży Copacabana w Rio De Janeiro, to właśnie dlatego w melodii słychać charakterytyczne motywy brazylijskiej kultury, podobna sytuacja ma miejsce z utworami: Tristan Da Cunha (Trilogy), która tak naprawdę jest wyspą położoną w południowej części Oceanu Atlantyckiego oraz Malibu Road (Future Memories), która jest nazwą kalifornijskiego miasta.

-atb-tekst w teledysku You’re Not Alone prezentuje studio, w którym autentycznie są nagrywane utwory i albumy, samochód marki BMW również należy do artysty, warto jeszcze zaznaczyć że singiel jest coverem londynśkiej grupy Olive.

-atb-tekst w trzeciej części kompilacji The DJ – In The Mix 3 prezentuje utwór, który powstał między innymi przy współudziale polskiego utalentowanego DJa oraz producenta Sebastiana Sanda, jest nim pierwsza pozycja na CD 2: Ronski Speed & Sebastian Sand – Sole Survivor (Sebastian Sand Mix).

-atb-tekst w czwartej i piątej części kompilacji The DJ – In The Mix 4/5 prezentuje utwory utalentowanego polskiego DJa o pseudonimie Adam Nickey. Są to odpowiednio Never Gone (Above And Beyond Mix) oraz Callista (Original Mix).

-

Jeżeli znasz równie ciekawą informacje, napisz ją i wyślij ją do nas za pomocą formularza kontaktowego, a być może zostanie ona opublikowana w serwisie www.atb-world.pl!