2

Data premiery: 2000

Tracklista:

CD1 – The World Of Movement

01. See U Again
02. Love Will Find You (With Heather Nova)
03. The Summer
04. Loose The Gravity
05. Feel You Like A River (With Heather Nova)
06. The Fields Of Love (With York)
07. Let U Go (With The Wild Strawberries)
08. Bring It Back
09. Hypnotic Beach
10. Fall Asleep
11. Klangwelt

CD2 – The Relaxing World

01. First Love
02. Feel You
03. The Summer (Ibiza Influence Version)
04. Engrosing Moments
05. Timeless
06. Repulse
07. Enigmatic Encounter (With Enigma)
08. Sensuality
09. Endless Silence

-

Recenzje użytkowników

-

Kamil / TORUŃ (założyciel i twórca www.atb-music.com.pl)

Spektakularny sukces debiutanckiej płyty zawsze niesie za sobą jeden wielki ciężar. Jest nim oczywiście wydanie drugiego, równie dobrego albumu. Najczęściej oczekiwania słuchaczy są bardzo wysokie. Nie trzeba nikomu tłumaczyć jak trudno jest sprostać temu zadaniu. W albumie Two World ATB pokazał, że można wydać kolejną, także dobrą produkcję. Wydawnictwo jest podzielone na dwie części. Pierwsza z nich to typowy krążek, zaś drugi to już wersja instrumentalna mająca na celu odprężenie słuchacza po trudach minionego dnia. Jak się później okaże, wydawanie podwójnych albumów stanie się nieodłączną tradycją bardzo wielu płyt Andre. Tytuł albumu również jest nieprzypadkowy. Dwa światy oznaczają podwójną kompozycję (The World Of Movement oraz The Relaxing World).

Początek Two Worlds zwiastuję, że będzie to już zdecydowanie szybsze brzmienie niż poprzednie Movin’ Melodies. See U Again jest takim właśnie utworem, w którym już wyczuwamy charakterystyczną nutę tego DJ’a. Podobny styl prezentują także Loose The Gravity oraz Bring It Back. Heather Nova także będzie miała swój udział w pięknych nastrojowych kompozycjach. Już samo Love Will Find You oraz fenomenalne Feel You Like A River, które jest niesłychanie klimatycznym utworem zwiastującym początek ciekawych, a zarazem odprężających dźwięków. Na płycie usłyszymy także trójkę wielkich singli, które na początku nowego tysiąclecia szturmem podbijały notowania europejskich list przebojów (w tym kultową już 30-ton). Mamy tutaj na myśli The Summer, The Fields Of Love oraz słynne już Let U Go.

Końcówka Two Worlds to prawdziwa muzyka trance, w których nasza wyobraźnia pracuje na najwyższych obrotach. Hypnotic Beach, Fall Asleep, Klanwelt bez wątpienia są takimi właśnie kompozycjami. Przenoszą nas w świat morskich, tropikalnych wysp. Dalsza część instrumentalnych relaksujących brzmień to płyta oznaczona numerem dwa o nazwie The Relaxing World. Początek już to potwierdza w postaci First Love, Feel You. Nieco więcej gatunku trance usłyszymy w The Summer (Ibiza Influence Version), Timeless, Repulse oraz Endless Silence. Jednak kapitalne odprężenie zapewnią nam Engrosing Moments, Enigmatic Encounter (With Enigma) i oczywiście Sensuality. Enigma jest tym zespołem, który jest wręcz królem tego typu brzmień, nic więc dziwnego że jej wpływ był bardzo widoczny i odczuwalny w jednym z powyższych utworów.

Two Worlds jest tym albumem, po który wielu słuchaczy wraca wielokrotnie z największą przyjemnością. Zwłaszcza druga płyta (relaksujący świat) ma naprawdę niesamowite działanie odprężające. Znakomicie sprawdza się w roli redukcji zmęczenia, czy też stresujących momentów. Sprawdza się znakomicie podczas podróży, gdzie można oglądać horyzont, obłoki i inne z pozoru błache, niewidoczne na co dzień elementy natury otaczającego nas świata. Sam tylko ostatni, wymieniony przez nas przykład jest już wystarczającym powodem, dla którego warto sięgnąć po Two Worlds i spróbować samemu przenieść się w świat niesamowitej muzyki.