6

Data premiery: 2005

Tracklista:

01. Humanity
02. Let U Go (2005 Reworked)
03. Believe In Me
04. Trilogie Part 2
05. Take Me Over
06. Far Beyond
07. Here With Me
08. Ecstasy
09. Marrakech
10. In Love With The DJ
11. Long Way Home
12. I Don’t Wanna Stop
13. You’re Not Alone
14. Hold You
15. Let U Go
16. The Fields Of Love
17. The Summer
18. Killer
19. Don’t Stop
20. 9 PM (Till I Come)

-

Recenzje użytkowników

-

Kamil / TORUŃ (założyciel i twórca www.atb-music.com.pl)

Seven Years to tytuł naprawdę wyjątkowego krążka ATB. Jest on podsumowaniem całej ówczesnej kariery na przełomie lat 1998-2005. Można by nawet stwierdzić, że jest to pozycja z gatunku The Best Of, w którym wielu artystów rozlicza się z całej swojej dotychczasowej twórczości. Już sama tracklista wskazuje wyraźnie, że przez te siedem lat Andre dorobił się wielu najwyższej klasy produkcji. Spora grupa z nich odnosiła spektakularne sukcesy nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. Tak właśnie jest chociażby z 9 PM (Till I Come), które jednocześnie jest zwieńczeniem albumu.

Na szczęście na wydawnictwie znalazło się także miejsce dla kilku nowych, premierowych utworów. Pierwszym z nich jest świetne Humanity, do którego teledysk powstał w naszym rodzimym Poznaniu. W jego tle widać nawet halę Arena, na której przecież odbywają się wyjątkowe eventy serii ATB in Concert. Znalazło się także miejsce na chilloutową odmianę wielkiego hitu w postaci Let U Go (2005 Reworked). Believe In Me z kolei daje nam bardzo pozytywną energię, dzięki której zdobywamy na nowo chęci do pracy. Duże wrażenie robi tradycyjnie już klasyczne pianino, które usłyszymy w Trilogie Part 2.

Z nieco lżejszą pozycją z pewnością mamy do czynienia w utworze Take Me Over. Kapitalne elektroniczne brzmienia uświadczymy zaś w Far Beyond. To jest tak naprawdę ten szybki dynamiczny styl, który ATB tak udanie potrafi tworzyć już przez wiele lat. Reszta płyty to zaś doskonale znane wszystkim sympatykom starannie wyselekcjonowane wideoklipy z poprzednich lat. Pochodzą one z wcześniejszych albumów Movin’ Melodies, Two Worlds, Dedicated, Addicted To Music oraz oczywiście arcydzieła w postaci No Silence.

Co ciekawe można też zauważyć pewną zależność w kolejności utworów na Seven Years. Im bliżej końca jesteśmy tym bliżej znajdujemy się początków w postaci twórczości ATB. Trzy ostatnie single Killer, Don’t Stop, 9 PM (Till I Come) pochodzą z debiutanckiego Movin’ Melodies. Później kolejne trzy: Let U Go, The Fields Of Love, The Summer mają swoje źródło z Two Worlds. Następne dwa w postaci Hold You, You’re Not Alone to oczywiście płyta Dedicated. Później już pozostały nam tylko trzy single In Love With The DJ, Long Way Home, I Don’t Wanna Stop z Addicted To Music.

Ostatnie trzy pozycje Here With Me, Ecstasy, Marrakech zawierają się oczywiście z niezwykle klimatycznego i lubianego krążka No Silence. Przez wielu uznawany jest on za najlepszy w całej dyskografii ATB. Potem już czekają na nas premiery, o których mowa była powyżej. Trzeba przyznać, że album Seven Years jest pozycją niezwykłą i jednocześnie obowiązkiem dla każdego miłośnika brzmień ATB. Dotyczy to zwłaszcza osób, które nie mogą sobie pozwolić na posiadanie całej kolekcji. To właśnie w Seven Years znajdą oni namiastkę wszystkiego, co najlepsze.