1

Rok premiery: 1999

Tracklista:

01. The First Tones
02. Emotion
03. Underwater World
04. Zwischenstuck
05. 9PM (Till I Come)
06. Killer 2000
07. Too Much Rain (ATB Vs. Van Eyden Remix)
08. Don’t Stop!
09. Obsession
10. My Dream
11. Kayama
12. Beach Vibes (By EFF)
13. Movin’ Melodies
14. Sunburn
15. 9PM (Till I Come) (Signum Mix)

-

Recenzje użytkowników

-

Kamil / TORUŃ (założyciel i twórca www.atb-music.com.pl)

Premiera debiutanckiego krążka zawsze niesie ze sobą wielkie oczekiwania, zwłaszcza w sytuacji gdy single go promujące odnoszą ogromny światowy sukces. Do takich utworów bez wątpienia możemy zaliczyć Don’t Stop, Killer 2000, czy przełomowy w całej dotychczasowej i jednocześnie przyszłej karierze ATB singiel 9PM (Till I Come). Movin’ Melodies to premierowa płyta wydana już pod własnym solowym szyldem przez Andre, która przenosi nas w zupełnie inny, nieznany dotąd wymiar muzyki elektronicznej, kojarzony z pograniczem stylów dance oraz techno.

Już sam początek w postaci utworów The First Tones i Emotion wskazuje, że będą to wyjątkowo relaksujące brzmienia. Z typowo chilloutowym melodiami spotkać możemy się w kolejnych utworach Underwater World, romantycznym Obsession i otoczonych dźwiękiem morskich fal Beach Vibes. Ich brzmienie potrafi przenieść nas oczami wyobraźni na tropikalne, gorące bezludne wyspy, leżące gdzieś w odległym oceanie. Z kolei w momencie słuchania Sunburn nasze wrażenia dźwiękowe prowadzą w rajskie w rejony brazylijskiej plaży Copacabana w Rio De Janeiro. Nie można też zapominać o szybszych brzmieniach typowych dla  Disc Jokeyów gatunku. Te spotkamy w pozycjach Too Much Rain, czy tytułowym Movin’ Melodies.

Jeśli o podróżowaniu mowa nie sposób nie wspomnieć o My Dream. Style dźwiękowe użyte w tym utworze przenoszą nas w odległe obszary dalekiego wschodu, gdzieś w rejony Tajlandii, czy też kraju kwitnącej wiśni. Z pewnością częste podróże po świecie oraz poszerzanie swoich horyzontów miał spory wpływ na komponowanie tak oryginalnych elektronicznych melodii przez ATB. Oczywiście w albumie znajdziemy także perełki, które nigdy nie zostały wydane w formie teledysków dla szerszego grona słuchaczy. Naszym zdaniem numerem jeden pod tym względem jest Kayama.

Zwieńczeniem płyty jest remiks największego singla ATB w postaci 9PM (Till I Come) (Signum Mix) od którego tak naprawdę wszystko się zaczęło. Movin’ Melodies to płyta jedyna w swoim rodzaju, w sam raz na idealne relaksacyjne zwieńczenie mijającego dnia. To właśnie tutaj narodził się charakterystyczny styl ATB, który później stał się rozpoznawalny na całym świecie. W późniejszych wydaniach pojawiła się nawet niepisana tradycja dodawania drugiego, zdecydowanie bardziej instrumentalnego krążka. Być może jest ona nawiązaniem do debiutanckiego Movin’ Melodies. To właśnie dzięki niemu możemy poznać drugie, zdecydowanie mniej  klubowe i  jednocześnie niezwykle ciekawe oblicze artysty.