3

Data premiery: 2002

Tracklista:

01. Dedicated
02. Hold You
03. Get High
04. You’re Not Alone
05. Halcyon
06. Let U Go
07. I Can’t Stand…
08. Hero
09. I See It
10. Basic Love
11. I Wanna Cry
12. Remember

-

Recenzje użytkowników

-

Kamil / TORUŃ (założyciel i twórca www.atb-music.com.pl)

Dedicated to już trzeci studyjny album ATB. Podobnie jak poprzedni krążek Two Worlds jest on naprawdę mocno przesiąknięty muzyką typowego gatunku trance, co z pewnością spodoba się fanom nieco szybszych i bardziej dynamicznych brzmień. Płytę otwiera znakomity utwór Dedicated, który jest jednocześnie tytułową nazwą produkcji. Został on stworzony ku czci ofiar 11 września 2001 roku w Nowym Jorki. Te wydarzenia odcisnęły swoje piętno także na Andre jak i wielu innych artystach tworzących muzykę.

Można nawet powiedzieć, że jest to wręcz murowany hit. To samo tyczy się następnych singli z płyty, czyli Hold You, Let U Go, You’re Not Alone. Utwóry już dawno podbiły serca słuchaczy na całym świecie, nie wspominając już o Polsce i wielokrotnych zwycięstwach notowań radiowych. Ten drugi dodatkowo przeszedł już do historii muzyki tworzonej przez ATB i do dziś jest uważany przez wielu sympatyków za jego najlepszą kompozycję. W Dedicated możemy spotkać także wiele elektronicznych, odprężających dźwięków, które dodatkowo zmuszają słuchacza do refleksji.

Tak właśnie jest z niezwykle klimatycznym Get High czy I Can’t Stand. Pełny urok gatunku trance usłyszymy w I See It, Remember. Można by nawet zaryzykować stwierdzenie, że słuchacz będzie w pewnego rodzaju transie podczas zapoznawania się z dźwiękami tych produkcji. Dedicated zawiera także słabsze piosenki, które bardzo mocno ocierają się o granice prostego dance, czy nawet popu. Dotyczy to na pewno utworu Hero. Nieodkrytymi diamentami są zaś z pewnością niezwykle dynamiczne Basic Love, a także I Wanna Cry.

Nie doczekały się one wydań w formie teledysków, przez co nie miały okazję dotrzeć do większej grupy odbiorców (niż tylko sympatycy muzyki ATB). Kolejne dynamiczne brzmienia uświadczymy w Halycon. Dedicated to naprawdę ciekawa kontynuacja typowej i charakterystycznej muzyki tworzonej przez Andre. Z pewnością te klimatyczne wydanie zapadnie na długo w pamięci słuchaczom, którzy i tak bardzo chętnie będą do niego wielokrotnie wracali w przyszłości.